Cardiol – Цена во Македонија – лек за хипертензија без лекарски рецепт

By | 11.12.2021

Cardiol
Цена: 1990mkd
Нарачајте веднаш!

Тип: Додатоци во исхраната
Форма: капсули
Својства: Хипертензија, висок крвен притисок, атеросклероза
Број на единици: 20

Артериската хипертензија може да не се манифестира на кој било начин во почетната фаза. Оваа опасна болест се развива постепено и во младоста луѓето не секогаш ги чувствуваат симптомите на оваа болест. Знаците на висок крвен притисок често ги мешаме со замор, несоница или промена на времето, а главоболката ја потиснуваме со апчиња против болки. Ова е сериозен здравствен проблем, па затоа е многу важно редовно да се прави лекарски преглед или да се следи вашиот крвен притисок со апарат за мерење крвен притисок. При првите симптоми на хипертензија, веднаш треба да се консултирате со лекар и да се подложите на пропишаниот третман.

Хипертензијата може да се контролира! За да го направите ова, ќе мора да го промените вашиот животен стил, да ја контролирате тежината, исхраната и да одржувате умерено ниво на физичка активност. Многу е важно да се врати изгубената еластичност на крвните садови, да се намали нивото на холестерол во крвта и да се стабилизира циркулаторниот систем. Cardiol за превенција и третман на хипертензија може да ви помогне со ова.

Долго време баравме да го разгледаме овој производ кој е многу баран на пазарот и се смета за еден од најпопуларните. Денес тоа конечно може да се направи и ние сме подготвени да обезбедиме детални информации за капсулите кои можат да помогнат да се ослободиме од сериозните последици од хипертензијата дома.

Што е Cardiol?

Cardiol апчиња е иновативен хербален комплекс создаден од водечки европски експерти за безбедно и ефикасно намалување на крвниот притисок и стабилизирање на целиот циркулаторен систем. Во споредба со конвенционалните антихипертензивни лекови, овие капсули вклучуваат само природни состојки, без хемикалии, без стероиди и без ГМО. Витаминскиот комплекс има двојно корисен ефект: веднаш го намалува крвниот притисок и постепено го обновува здравјето на кардиоваскуларниот систем со цел да се избегнат можните повторени напади на хипертензија.

Лабораториските и клиничките испитувања на овој додаток во исхраната покажаа одлични резултати. Во 9 од 10 случаи, по 30 дена дневно внесување на капсули, кај пациентите се стабилизирал крвниот притисок, исчезнале знаците на хипертензија (главоболка, гадење, потење на екстремитетите, вртоглавица и сл.). Повеќе од 97% од испитаниците 6 месеци по текот на третманот можеа да го одржат својот крвен притисок во безбедните граници за нивната возраст. Повеќе од 80% го намалиле внесот на нивните препишани антихипертензивни лекови и се вратиле во полн живот. Ова е уште една причина за оние кои одат на купи.

Како делува Cardiol за намалување на крвниот притисок?

За разлика од другите аналози, Cardiol за намалување на крвниот притисок дејствува истовремено во неколку насоки. Во првите часови по земањето на капсулите, притисокот се намалува до вредност блиска до вредноста од 120/80. Секој ден, активните компоненти на формулата го чистат и зајакнуваат циркулаторниот систем, ја враќаат еластичноста на ѕидовите на крвните садови и капиларите и го намалуваат нивото на штетниот холестерол во крвта. Комплексот покажува висока ефикасност против атеросклероза, ја подобрува меморијата и концентрацијата. Пациентите кои го земаат овој додаток во исхраната забораваат на проблемите како несоница, тинитус, кругови пред очите и вртоглавица. Ако веќе сте подготвени за нарачајте, ајде да разгледаме неколку основни принципи на дејството на капсулата.

Како работи:

  • Моментално го намалува високиот крвен притисок поради благото хипотензивно дејство.
  • Го подобрува пристапот на кислород до клетките на мозокот и внатрешните органи.
  • Ја зајакнува и ја зголемува еластичноста на крвните садови.
  • Го намалува ризикот од срцев удар, мозочен удар, болести на кардиоваскуларниот систем.
  • Ги раствора холестеролните плаки и природно ги отстранува.
  • Го нормализира нивото на шеќер во крвта.
  • Ја нормализира работата на нервниот систем, го регулира ослободувањето на хормоните на стресот.
  • Позитивно делува на ендокриниот систем.
  • Го подобрува метаболизмот и го забрзува согорувањето на мастите.
  • Ја нормализира општата благосостојба на пациентот.

Состав и начин на примена Cardiol

Cardiol содржи само 100% природни билни состојки. Секоја капсула содржи мешавина од природно активни микронутриенти, витамини и антиоксиданси кои делуваат десет пати поефикасно кога се комбинираат.

Тиамин – го подобрува отчукувањата на срцето, го враќа здравјето на миокардот. Позитивно влијае на тонусот на крвните садови и ги подобрува метаболичките процеси во организмот.

Витамин C – помага да се зголеми тонот на крвните садови, го нормализира згрутчувањето на крвта, ја намалува кршливоста на капиларите.

Селен – спречува појава на нови атеросклеротични наслаги, го зајакнува срцевиот мускул, го зајакнува имунолошкиот систем.

Арџун – ги заситува клетките на белите дробови и мозокот со кислород, го зголемува нивото на физичка активност.

Растителните екстракти се извор на антиоксиданси за борба против слободните радикали и токсините. Тие помагаат да се избегнат рецидивите по завршувањето на текот на третманот.

Начин на примена: Упатството за додатоци во исхраната ја прикажува препорачаната дневна доза и времетраењето на внесот на капсулата. Внимателно прочитајте ги овие информации и искористете ги за да ги решите вашите постоечки здравствени проблеми. За повеќе информации, ние исто така препорачуваме да прочитате Cardiol осврти купувачи и експерти на форумите.

Цена, каде да купите Cardiol?

Cardiol цена пријатно ќе го изненади секој од вас. Производот се продава без рецепт и само во официјалната онлајн продавница. За да ја пополните апликацијата, мора да имате над 18 години, наведете го вашиот телефонски број и име во посебните полиња на формуларот за нарачка. Не барајте Cardiol во аптека, туку достапни само директно од производителот.

Нарачајте веднаш!